تعداد بازدید: 1390
تاریخ انتشار: جمعه 26 اسفند 1401

سلمان فارسی، هویت حقیقت جوی ایرانی در پیوند با مکتب اسلام را نشان می‌دهد

رئیس رسانه ملی با حضور در پشت صحنه سریال سلمان فارسی در آبسرد دماوند در جریان فیلمبرداری بخش پایانی فصل بیزانس سریال قرار گرفت.

دکتر جبلی با اشاره به چهارمین حضورش در پشت صحنه سریال سلمان فارسی، هدف از این کار را در آخرین روز‌های سال، گفتن خسته نباشید و خدا قوت به عوامل سریال خواند و گفت: هر چه بیشتر کار ساخت این سریال جلو می‌رود و ایده‌های درخشان آن عملی می‌شود عظمت کار بیشتر روشن می‌گردد. وی سریال سلمان فارسی را انسجام توامان دو موضوع عظمت دین اسلام و عظمت تمدن ایرانی معرفی کرد که در مصداقی به نام سلمان فارسی تجلی یافته است.

رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه با تصویری شدن فیلمنامه ما نیز همگام نگاه مولف می‌شویم، گفت: با اینکه هنوز دو سوم کار باقی مانده، ولی در همین یک سومی‌که ساخته شده، عظمت کار مشخص است. وی این یک کار را کاری ملی خواند و گفت: این عظمت توانمندی تیم سلمان فارسی را نشان می‌دهد و تحسین جهانی در پی دارد. دکتر جبلی این سریال را مصداق روشنی از ایران حقیقت یاب و پیوند ایرانی حقیقت جو و اسلام نجات بخش خواند.

وی ابراز امیدواری کرد انشالله ساخت سریال طبق برنامه پیش برود و در بهترین شرایط تولید، کاری دقیق را شاهد باشیم. جبلی با اشاره به ضرورت حمایت همه دستگاه‌های مسئول از این طرح عظیم فرهنگی ملی خواستار توجه ویژه‌تر مجلس و دولت به آن شد.

رئیس رسانه ملی از پخش قسمت اول مستند پشت صحنه ساخت سریال سلمان فارسی در نوروز نیز خبر داد و گفت بدین ترتیب مخاطبان از نزدیک در جریان توانمندی عوامل و قدرت ساخت سریال قرار خواهند گرفت.

خودم برای دیدن سریال مشتاق ترم

داوود میرباقری نیز با تشکر از حضور جبلی در پشت صحنه سریال، استمرار این حضور را عامل دلگرمی‌گروه دانست و گفت: در روز‌های پایانی فصل بیزانس هستیم و به زودی به فصل دشوار ایران می‌رسیم. نویسنده و کارگردان سریال سلمان فارسی گفت: بخش اعظم فصل ایران در شهرک غزالی فیلمبرداری می‌شود و در حال بررسی و مکان یابی برای بخش‌های اشرافی دربار ساسانی هستیم.

وی با بیان اینکه خودش از همه مشتاق‌تر است تا سریال را روی آنتن ببیند، ابراز امیدواری کرد در صورت تداوم حمایت ها، ان شالله سریال سلمان فارسی در ۶۰ قسمت و از سال ۱۴۰۵ پخش شود.

سریال سلمان فارسی به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اکرم (ص) در سه فصل ایران ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام می‌پردازد. فیلمبرداری این سریال از اواخر آذر ۱۳۹۸ آغاز شده و هم اکنون در آبسرد دماوند ادامه دارد.

همچنین پیمان جبلی هنگام بازدید از لوکیشن سریال سلمان فارسی در آبسرد دماوند با اهدای لوح و هدیه ای از محسن شاه ابراهیمی، مدیر هنری این سریال بابت یک عمر فعالیت هنری در سینما و تلویزیون قدردانی کرد.

رئیس رسانه ملی شاه ابراهیمی را از چهره‌های شاخص و ماندگار معرفی کرد و گفت: قدردانی از شما می‌بایست زودتر از اینها انجام می‌شد. جبلی، امثال شاه ابراهیمی را از هنرمندان متعهد و سختکوش دانست و گفت: به همت او و سایر هنرمندان متعهد، هنر نمایش ایران رو به روز در حال پیشرفت است.

داوود میرباقری، نویسنده و کارگردان سریال سلمان فارسی نیز شاه ابراهیمی را از وزنه‌های اساسی در مسیر ساخت این سریال معرفی کرد. محسن شاه ابراهیمی هم با تشکر از رئیس سازمان صداوسیما از اینکه دکتر جبلی و رسانه ملی به تجلیل اهل هنر پرداخته است، ابراز خرسندی کرد.

محسن شاه ابراهیمی ۶۸ سال پیش در خرمشهر متولد شد و مدیر هنری و طراحی صحنه و لباس آثاری مثل سلمان فارسی، مختارنامه، محمد رسول الله، مسافرری، به رنگ ارغوان، یه حبه قند و ... بوده است.


نظر خود را در مورد محتوای این صفحه برای ما بنویسید.

مانده : (1000) حرف

اخبار مرتبط

پربازدیدترین ها