تعداد بازدید: 1401
تاریخ انتشار: یک شنبه 28 اسفند 1401

«موقعیت مهدی» و فیلم های برگزیده فجر در تلویزیون

مدیرکل تامین و رسانه بین‌الملل معاونت سیما از پخش تلویزیونی برخی آثار برگزیده دوره‌های اخیر جشنواره فیلم فجر در نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.

 محمدعلی غلامرضایی-مدیرکل تامین و رسانه بین‌الملل گفت: سیما در راستای حمایت از هنر هفتم خاصه آثار سینمایی فاخر ایرانی که از کیفیت و جذابیت لازم و کافی برخوردارند و دارای مضامین و پیام های فرهنگی والا و ارزشمند هم هستند، برخی از این آثار و پخش برگزیده ای از فیلم های سینمایی ایرانی را در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ روی آنتن می‌برد؛ به این ترتیب که پس از مذاکرات انجام شده، حق پخش تلویزیونی فیلم های سینمایی "هوک"، "شماره ۱۰" و "های پاور" که در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ شده اند را خریداری کردیم و در تعطیلات پیش رو برای اولین باز از شبکه های سیما اکران تلویزیونی خواهند شد.  

غلامرضایی افزود: در کنار فیلم‌های فوق، خرید حق پخش فیلم های سینمایی "بیرو"، "بدون قرار قبلی" و "تروا" نیز تاکنون قطعی شده است.  

مدیرکل تامین و رسانه بین‌الملل از پخش فیلم سینمایی "موقعیت مهدی" تولید شده رسانه ملی نیز خبر داد و گفت: این اثر که به زندگی شهیدان والامقام باکری می پردازد و در جشنواره فیلم فجر برنده پنج سیمرغ و بهترین فیلم دوره چهلم شد، در جشنواره فیلم های سینمایی نوروز ١٤٠٢ نیز پخش خواهد شد.

مدیرکل تامین و رسانه بین‌الملل همچنین از تدارک برنامه‌ای جدید در این معاونت با نام «جهانگرد» خبر داد که از نوروز ۱۴۰۲ پخش خواهد شد.

غلامرضایی گفت: این برنامه از نوروز ۱۴۰۲ و به همت اداره‌کل تأمین و رسانه بین‌الملل سیما روی آنتن شبکه‌های مختلف خواهد رفت و مخاطبان را از زاویه‌ای نو با فرهنگ، آداب، سنن، روابط اجتماعی و ... دیگر کشورها آشنا می‌کند.

وی ادامه داد: «جهانگرد» با ضرباهنگی مخاطب‌پسند و با تصاویری بدیع، قصد دارد روایت کلیشه‌ای غرب از کشورهای مختلف را به چالش بکشد و با روایتی بومی از دل هر یک از کشورهای مبداء، مخاطب ایرانی را با فرهنگ و جامعه آن کشورها آشنا کند.

مدیرکل تامین و رسانه بین‌الملل با بیان اینکه «این برنامه تلاش دارد مشترکات فرهنگی، دینی، اجتماعی و ... را در ساختاری متشکل از تصاویر تأمینی به مخاطبان معرفی کند، گفت: «جهانگرد» به صورت موضوعی و از منظرهای متنوع به معرفی هر یک از کشورها می‌پردازد؛ برای نمونه در عید ۱۴۰۲، نوروز در کشورهای همجوار و در ایام ماه مبارک رمضان، آداب و رسوم مردم ۶۰ کشور در این ماه عزیز به نمایش در خواهد آمد.

دسته بندی :

نظر خود را در مورد محتوای این صفحه برای ما بنویسید.

مانده : (1000) حرف

اخبار مرتبط

پربازدیدترین ها